herb Skawinka Skawina
S³omniczanka S³omniki   Skawinka Skawina

2010-09-08, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Mecz w opinii wielu kibiców mia³ byæ z gatunku ³atwych i przyjemnych. Skawinka prze¿ywa obecnie problemy organizacyjne i wiêkszo¶æ dotychczasowych meczów ligowych wysoko przegra³a. Gospodarze przed meczem przeszli zamieszanie zwi±zane ze sk³adem. Z powodu kontuzji nie móg³ wyst±piæ w bramce Damian Bubak a Patryka  Stronê zatrzyma³y w Krakowie sprawy prywatne (zjawi³ siê na stadionie ju¿ w trakcie spotkania).
Przed meczem odby³a siê mi³a uroczysto¶æ wrêczenia przez MZPN Kraków pucharu dla S³omniczanki za awans do V ligi.
Mecz rozegrano na bardzo grz±skim boisku a pi³ka niejednokrotnie zachowywa³a siê nieprzewidywalnie. Od pierwszego gwizdka sêdziego zawodnicy S³omniczanki natarli na bramkê Skawinki i na efekty nie trzeba by³o d³ugo czekaæ, bo ju¿ w 4 min. Mateusz Trzeciakiewicz skutecznie koñczy do¶rodkowanie Paw³a Zaranka i gospodarze obejmuj± prowadzenie 1-0. ¯aden z graczy S³omniczanki nie chcia³ poprzestaæ na skromnym prowadzeniu i ca³y czas d±¿yli do zdobycia kolejnych goli. W 36 minucie gry Mateusz Trzeciakiewicz po raz drugi pokonuje bramkarza przyjezdnych koñcz±c efektownie samotn± akcjê, pi³ka po jego uderzeniu odbi³a siê od "dalszego" s³upka i wpad³a do bramki - 2-0. Gracze Skawinki próbowali zagroziæ s³omnickiej bramce ale byli skutecznie blokowani przez miejscowych graczy jak równie¿ nie potrafili wykoñczyæ stworzonych, nielicznych, okazji do zdobycia bramki.

Druga po³owa przypomina³a I czê¶æ gry tzn. S³omniczanka atakowa³a, Skawinka próbowa³a co¶ zrobiæ a boisko z minuty na minutê stawa³o siê coraz bardzie grz±skie.
W 56 minucie spotkania Mateusz Trzeciakiewicz po raz trzeci wpisa³ siê na listê strzelców, skutecznie wykañczaj±c akcjê kolegów z dru¿yny 3-0. Co raz bardziej zmêczeni i pod³amani gracze ze Skawiny praktycznie ograniczali siê do obrony i w tym okresie gry ich wypady mo¿na by by³o policzyæ na palcach jednej rêki.
W 70 minucie zawodów, najskuteczniejszy gracz S³omniczanki, Mateusz Trzeciakiewicz wpad³ z pi³k± w pole karne i maj±c idealn± pozycjê do zdobycia swoje i dru¿yny czwartej bramki poda³ do nieobstawionego Paw³a Kwiatkowskiego, który z zimn± krwi± pakuje pi³kê do siatki przyjezdnych 4-0.
Wynik meczu ju¿ do koñca siê nie zmieni³ i S³omniczanka zainkasowa³a jak najbardziej zas³u¿one 3 punkty.