Wieczysta Kraków   S³omniczanka S³omniki

2014-04-12, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Drugie wiosenne, wyjazdowe, zwyciêstwo zanotowali pi³karze S³omniczanki. Nim jednak mogli siê cieszyæ z koñcowego sukcesu to bardzo mocno musieli na niego zapracowaæ na boisku.
Mecz S³omniczanka rozpoczê³a z animuszem, przejmuj±c inicjatywê boiskow±. Gdy wydawa³o siê, ¿e lada chwila strzel± bramkê to w 12 minucie z prowadzenia 1-0 cieszyli siê gospodarze. Szybk± akcjê lew± stron± przeprowadzili gracze Wieczystej, pi³ka zosta³ zagrana do ¶rodka na 15 m i skutecznym strza³em zasta³ zmuszony do kapitulacji Micha³ Kozub. Taki obrót sprawy jeszcze bardziej podra¿ni³ graczy S³omniczanki, którzy zwiêkszyli pressing, podwoili krycie i na efekty nie trzeba by³o d³ugo czekaæ. W 17 minucie dwójkowa akcja w okolicy pola karnego gospodarzy Zadencki - Jaworski zosta³a skutecznie wykoñczona przez Artura Jaworskiego strza³em z 8 m, 1-1. Takim wynikiem zakoñczy³a siê I po³owa spotkania.
Druga czê¶æ meczu rozpoczê³a siê podobnie jak I od ataków przyjezdnych. W 53 minucie S³awomir Jag³a zdoby³, bodaj naj³adniejsz± bramkê w tym meczu, daj±c± prowadzenie S³omniczance 2-1. S³awek, stoj±c na 5 m od bramki, piêt±, wyci±gniêt± do ty³u nog±, uderzy³ pi³kê, która przelobowa³a bramkarza Wieczystej i ugrzêz³a w siatce. Gospodarze chwilowo przejêli inicjatywê i w 60 minucie doprowadzili do wyrównania, 2-2. S³omniczanka straci³a pi³kê w ¶rodkowej czê¶ci boiska, pomocnik Wieczystej pobieg³ w stronê bramki, do¶rodkowa³ w pole karne a akcjê skutecznie na gola zamieni³ Celing. Trzy minuty pó¼niej, w 63 minucie, Bartek Piwowarski zosta³ sfaulowany 2 metry przed polem karnym gospodarzy. Do rzutu wolnego podszed³ Charles Okere i strza³em w d³ugi róg znowu wyprowadzi³ S³omniczankê na prowadzenie, 3-2. Gdy wydawa³ siê, ¿e S³omniczanka kontroluje przebieg meczu, gospodarze w 73' przeprowadzili szybki kontratak praw± stron±. Wrzucon± g³êboko w pole karne pi³kê g³ow± w bramce S³omniczanki umie¶ci³ napastnik Wieczystej. 3-3. Trzy minuty pó¼niej Charles Okere zobaczy³ swoj± drug± ¿ó³t± kartkê i musia³ opu¶ciæ boisko. Os³abiona liczebnie S³omniczanka szybko zmieni³a ustawienie i coraz wiêcej uwagi po¶wiêca³ skutecznej defensywie szukaj±c swoich szans w kontrach. Po raz kolejny zawodnicy S³omniczanki udowodnili, ¿e gra siê do ostatniego gwizdka, nawet w doliczonym czasie. Tu¿ przed koñcem meczu, gdy wiêkszo¶æ kibiców pogodzi³a siê z remisem, S³omniczanka przeprowadzi³a szybk± akcjê wywalczaj±c rzut ro¿ny. Pi³kê z naro¿nika otrzyma³ Piwowarski, zacentrowa³ na "dalszy s³upek" a tam zamkn±³ akcjê S³awek Jag³a i uderzeniem g³ow± wpakowa³ futbolówkê do siatki. 4-3. Za kilkana¶cie sekund sêdzia zakoñczy³ spotkanie a zawodnicy S³omniczanki mogli na ¶rodku boiska odtañczyæ swój taniec zwyciêstwa.