Z nieba do piekła. Porażka w Raciborowicach

Galicja Raciborowice - Słomniczanka Słomniki 3-2 (0-1)
Martin Mazanek (1-2) 67'

Tobiasz Kusia (2-2) 70'
Martin Mazanek (3-2) 85'

Słomniczanka: Jabłoński - Kubuśka (60' Styczeń), Kolano, Kaczor, Szewczyk - Piwowarski K. (36' Klim), Jaworski, Piwowarski B, Łakomy (85'), Ciałowicz, Drożniak (77' Adamek)

Mecz z Galicją zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ w rundzie rewanżowej drużyna z Raciborowic prezentuje się całkiem nieźle, tydzień temu pewnie pokonała Maszycanke 2:0 a jak wiemy na własnym stadionie nigdy nie odpuszcza nawet nie będąc w roli faworyta. Już od pierwszych minut dużo się działo. W pierwszej dogodnej sytuacji znaleźli się piłkarze ze Słomnik, ale strzał Drożniaka był niecelny. Później kilka razy groźnie próbowali atakować gospodarze ale Jabłoński był na posterunku. W 30 minucie dobrym podaniem ze środka popisał się Łakomy a Drożniak drugi raz już się nie pomylił, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Gol bardzo zdenerwował zawodników Galicji, którzy do przerwy kilkukrotnie zagrozili bramce Jabłońskiego, ale albo ten pewnie wyłapywał piłkę albo strzały nie trafiały w światło bramki. Druga połowa zaczęła się od świetnej akcji gości, bardzo ładnym zgraniem popisał się Bartłomiej Piwowarski ale w sytuacji sam na sam Klim przegrał pojedynek z bramkarzem. W 65 minucie świeżo wprowadzony Styczeń najpierw wywalczył rzut rożny, a później sam wykończył dośrodkowanie Szewczyka i głową podwyższył rezultat na 2:0. Wydawało się, że jest po meczu ale niestety radość Słomniczanki nie trwała długo. W ciągu 5 minut gospodarze doprowadzili do remisu! Najpierw po stracie w środku boiska na uderzenie z 25 metrów zdecydował się napastnik Galicji i piłka wylądowała w okienku bramki Jabłońskiego, a chwile później po przewinieniu Kolano w polu karnym z jedenastki wyrównał zawodnik z Raciborowic. Zapowiadała się dramatyczna końcówka. Niestety lepiej do końca meczu prezentowali się piłkarze Galicji, co doprowadziło do bramki na 3:2. Fatalna strata na środku boiska poskutkowała w szybkiej kontrze i wstrzeleniu piłki w pole karne tam próbował interweniować Jabłoński, ale niefartownie piłka trafiła w nogę wracającego Stycznia i odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki Słomniczanki. Przy wyniku 3:2 sędzia odgwizdał koniec spotkania i Słomniczanka wraca do domu bez punktu. Szkoda, bo wynik 2:0 zapowiadał pewne punkty podopiecznych trenera Koniecznego.

Nie ma co załamywać głów, takie mecze również się zdarzają, gratulujemy piłkarzom Galicji wiary w zwycięstwo do ostatniej minuty a naszym chłopakom życzymy więcej szczęścia w następnym spotkaniu z Maszycanką Maszyce, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.